تبلیغات

 

 

اطلاعیه مدیریت حج و زیارت استان مازندران در خصوص تشرف به عمره 92-1391

  اطلاعات   شماره مطلب : 124 ، تاریخ انتشار : پنجشنبه 30 آذر 1391 ، موضوعات : اخبار ، عمومی ،


مدیریت حج و زیارت استان مازندران با استعانت از درگاه خداوند متعال، به استحضار شهروندان ارجمند استان می رساند اعزام متقاضیان دارای اولویت تشرف انشاءا... از اوایل بهمن ماه1391 آغاز وگروه ها در دو مرحله اعلام می گردند :

مرحله اول:گروههای اعزامی در دهه اول ربیع الاول حدودا از04/11/91 لغایت دهه سوم جمادی الثانی حدودا تا تاریخ 10/02/1392

مرحله دوم: گروههای اعزامی در دهه سوم جمادی الثانی حدودا از13/02/1392 لغایت دهه سوم شعبان حدودا تا تاریخ 16/04/1392

توجه : اعلام جزئیات گروه های مرحله دوم، بهمراه ضوابط وشرایط ثبت نام مربوطه حدوداً دردهه سوم بهمن ماه 91 برابر اطلاعیه های مربوطه اعلام خواهد شد

فهرست کارگزاران و نیز شرایط مشمولین ثبت نام وتشرف مرحله اول عمره92-1391علاوه بر این اطلاعیه، در پایگاه اینترنتی : http://hajmaz.org قابل دسترس بوده و زائرین محترم واجد شرایط تشرف می توانند با توجه و رعایت دقیق به کلیه نکات قید شده، برنامه ریزی و اقدام فرمایند .

تذكر مهم: اعزام پذیرش شدگان محترم منوط به صدور بموقع روادید (ویزا) توسط سفارت عربستان در ایران می باشد و درصورت بروز هرگونه موارد پیش بینی نشده، تأخیر و یا عدم تائید وانجام پرواز در زمان و مقصد مقرر مسئولیتی متوجه مدیریت حج و زیارت استان نمی باشد.

الف) مشمولین تشرف مرحله اول:

1- دارندگان اولویت های 1 تا280 بانک ملت که در ثبت نام عمومی سال 1387 شرکت نموده و کارت ثبت نام دارای اعتبار را در دست دارندو قصد اعزام در بهمن ماه سال جاری را داشته باشند و همچنین اولویتهای 1 تا 270 برای سایر پروازهای عمره مرحله اول تا تاریخ 13/02/1391

2- کلیه کسانی که در عمره گذشته در گروه های اعزامی 10/4/91 لغایت 29/4/91 ثبت نام و واریز وجه نموده، لیکن به واسطه عدم صدور روادید توفیق تشرف را نداشته اند فقط در همان استان با ارائه کد ملی به هر یک از کارگزاران، امکان ثبت نام برای آنان فراهم میباشد.

- با توجه به فراخوان ها و دعوت مکرر سازمان طی سنوات گذشته از کلیه دارندگان قبوض بانک ملی مربوط به ثبت نام های سنوات 1363،1376 و 1382 تا 1386 مبنی بر ضرورت مراجعه و تشرف (خاصه در عمره گذشته بعنوان آخرین فرصت) از اینرو در گروههای عمره جاری امکان ثبت نام با قبوض فوق را ندارند بدیهی است سازمان در آینده نزدیک برای دارندگان اینگونه قبوض تصمیم گیری و تعیین تکلیف نهایی را اعلان خواهد نمود.

تذکر مهم: به کلیه دارندگان کارت های بانک ملت اولویت های ثبت نامی سال 87(که حداقل طی سه سال اخیر برای تشرف فراخوان شده اند) تاکید وتوصیه جدی میگردد در سال جاری برای تشرف به گروههای اعلامی مراجعه وبرای ثبت نام اقدام لازم معمول نمایند.

توجه:متقاضیان به منظور اطلاع از اولویت تشرف خود می توانند با مراجعه به سایت بانک ملت به آدرس :www.bankmellat.ir و یا مراجعه به شعب مربوطه ویا تماس با شماره تلفن 1556(مرکز ارتباطات مردمی بانک ملت) و یا ارسال شماره ثبت نام خود به مرکز پیام بانک ملت به شماره 200034 (از طریق پیامک)از اولویت تشرف خود مطلع گردند.وآنرا روی کارت ثبت نام ثبت نمایند.

ب) نحوه پذیرش و ثبت نام:

الف- ذخیره (رزرو) اولیه: در ابتدا متقاضی واجدالشرایط با مراجعه به یکی از کارگزاریهای مجاز در سطح استان و با ارائه مدارک لازم نسبت به انتخاب و ذخیره ( رزرواسیون ) در یکی از گروههای اعزامی اقدام نموده و درانتها برگه انجام رزرواسیون اولیه را حاوی مشخصات گروه پروازی مربوط به همراه نام و نشانی کارگزار عامل(مقصد) و کد پیگیری دریافت نماید.

توجه 1: هر یک از کارگزاران پس از انجام ثبت نام نام اولیه (رزرواسیون ) برای زائر (انفرادی یا گروهی ) می بایست برگه انجام رزرواسیون به زائران تحویل نماید .

توجه 2:هر یک از زائران می بایست با مطالعه دقیق مفاد و مندرجات این برگه در زمان و مهلت مقرر به کارگزار مبدأ برای قطعی نمودن ثبت نام خود و دریافت برگه واریز هزینه سفر اقدام نمایند .

تذکر مهم: از آنجائیکه ثبت نام اولیه (رزرواسیون) از طریق کلیه کارگزاران مجاز سطح استان بصورت همزمان اجرا خواهد شد از این رو کارگزاران اکیداٌ مجاز به دریافت مدارک بدون درج اطلاعات در سیستم نمی باشد .

ب- ثبت نام قطعی: بعد از انجام رزرواسیون اولیه لازم است هر یک از متقاضیان در مدت زمان تعیین شده (در برگه رزرواسیون ) با ارائه اصل و رونوشت مدارک مورد نیاز و اشاره شده جهت انجام ثبت نام قطعی به کارگزار مقصد مراجعه و نسبت به دریافت قبض هزینه مابه التفاوت سفر و واریز آن در مدت مقرر(72ساعت) اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم مراجعه متقاضی در مهلت مقرر ثبت نام اولیه وی برابر ضوابط و مقررات مالی امکان حذف به صورت خودکار از سامانه ثبت نام را به کارگزار خواهد داد، و زائر جهت ثبت نام میبایست مراحل قبلی را مجددا طی نماید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام در کارگزار مبدأ جهت رزرواسیون:

1- کارت ثبت نام بانکی

2- اصل و تصویر کارت ملی و یا شماره ملی

مدارک مورد نیاز ثبت نام در کارگزار مقصد جهت ثبت نام قطعی:

1-برگه رزرواسیون اولیه ممهور به مهر کارگزار مبدا

2- کارت ثبت نامی بانکی

3-اصل و کپی صفحه اول شناسنامه

4-ارائه مدرک زوجیت (شناسنامه یا عقد نامه) برای افرادی که با همسرشان در گروه ثبت نام مینمایند

4-اصل کارت و یا شماره ملی وکپی آن

6-داشتن گذرنامه معتبر با حداقل 7 ماه اعتبار از تاریخ پرواز (ارائه اصل گذرنامه معتبر برای ثبت نام درپروازهای از 04/11/91 لغایت 04/12/91 الزامی می باشد)

7-عکس 4*6 رنگی ،زمینه روشن 1 قطعه مطابق با عکس گذرنامه

8-عکس 4*3 رنگی ،زمینه روشن 2 قطعه

تذکر مهم : متقاضیان محترم باتوجه به مفاد جدول شماره دو (هزینه سفر و تاریخ پرواز) می توانند به هریک از کارگزاران قید شده در جدول شماره یک مراجعه و نسبت به ثبت نام اولیه (ذخیره جا) اقدام نمایند.

توجه : ترتیب قرار گرفتن اطلاعات در ردیفهای جدول شماره 1 و 2 هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند.

توجه1: متقاضیان محترم می بایست قبل از واریز هزینه تشرف نسبت به صحت مشخصات خود در قبض واریز هزینه سفر اطمینان حاصل نموده و در صورت هرگونه مغایرت حتما نسبت به اصلاح آن توسط کارگزار عامل (مقصد) اقدام نمایند تا دچار مشکل نشوند.

توجه2: منظور از کارگزار مبدأ، دفتر یا شرکت زیارتی است که عمل ذخیره جا (رزرو) را انجام داده و کارگزار مقصد دفتر یا شرکتی است که مسئولیت عملیات ثبت نام قطعی، آموزش زائر و اعزام را بر عهده خواهد داشت.

د) زمان پذیرش و ثبت نام :

1- انشاءا... ثبت نام مرحله اول همزمان ازساعت 8 صبح (با رعایت نوبت) روز شنبه مورخ 02/10/91 آغاز خواهد شد و تا تکمیل ظرفیت هریک از کاروانها حداکثر تا ساعت 16 روز پنج شنبه 09/10 /91 بمدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

2- ثبت نام همه روزه از ساعت 8 صبح لغایت 16 با استثناء ایام تعطیل انجام خواهد شد .

توجه : در صورت عدم تکمیل ظرفیت گروههای اعلامی بعد از تاریخ فوق نحوه و چگونگی دعوت از اولویت 270 به بعد از طریق رسانه های جمعی به اطلاع عموم خواهد رسید.

هـ) توضیحات مهم :

1- مبلغ هزینه سفر با توجه به تاریخ تشرف، شرایط محل اسكان و مقصد پرواز ( جده – مدینه ) متفاوت می باشد .

2- عدم ارائه هر یك از مدارك لازم هنگام ثبت نام و عدم پرداخت مابه التفاوت هزینه های سفر و ارائه فیش بانكی تأیید شده ، ظرف مهلت مقرر (72 ساعت )، به منزله انصراف از سفر تلقی شده و كارگزاران محترم مجاز به جایگزینی افراد جدید از طریق مدیریت حج وزیارت استان مازندران خواهند بود .

3- تکمیل، تنظیم وتحویل قرارداد مربوطه،بین متقاضی و كارگزار الزامی است وزائرین می بایست پس از ثبت نام قطعی در کارگزار نسبت به دریافت، مطالعه ورعایت دقیق مفاد آن اقدام فرمایند.

4- در عمره سال جاری هزینه های تکلیفی کارگزاران زیارتی شامل هزینه های اداری و دفتری ، جلسات آموزشی و انجام رزرو از طریق قبوض پرداختی مابه التفاوت (قبض هزینه سفر عمره سال 1392 ) به حساب بانکی مربوطه (بانک عامل ) واریز می شود ، لازم بذکر است در هنگام ثبت نام متقاضیان کارگزاران مجاز به دریافت هیچ وجهی تحت هیچ عنوان نخواهند بود .

5- تشرف معتمرین با گذرنامه عادی (بین المللی) خواهد بود .

6- دریافت گذرنامه، پرداخت عوارض خروج و واکسیناسیون به عهده متقاضی است.

7- به غیر از همسر صاحب گذرنامه، برای سایر افراد خانواده (فرزندان ذكور و اناث) كه زمان پرواز 17 سال تمام داشته باشند، ارائه گذرنامه انفرادی ضروری است.

8- عكس فرزندان زیر 2 سال كه به همراه والدین خود نامنویسی می شوند باید در گذرنامه الصاق شده باشد .

9- خروج از كشور مشمولین وظیفه عمومی و پرسنل نیروهای مسلح تابع مقررات مربوطه می باشد و پذیرش آنان درپروازهای از04/11/91 لغایت 04/12/91 ، منوط به ارائه گذرنامه معتبر و داشتن اجازه خروج از كشور خواهد بود .

10- مسئولیت ممنوع الخروج بودن (تشابه اسمی ، بدهی مالیاتی و . . . ) برعهده شخص زائر خواهد بود .

11- منظور از كارگزار، دفاتر و شركتهای خدمات زیارتی ذكر شده در این اطلاعیه می باشد ( فهرست اسامی ومشخصات ذکر شده در جدول شماره یک می باشد )

12- قبل از تاریخ اعلام شده ، كارگزاران ، مجاز به پذیرش متقاضیان به هیچ وجه تحت عناوین رزرو ، لیست انتظار و .... نبوده و ثبت نام فقط در روز و ساعت اعلام شده با حضور ناظرین این مدیریت مجاز خواهد بود .

13- اعزام متقاضیان محترم از طریق دفاتر و شركتهای خدمات زیارتی مجاز اعلام شده در این اطلاعیه (جدول شماره یک ) خواهد بود . لذا هرگونه ثبت نام در غیر از دفاتر و شركتهای مذكور فاقد اعتبار بوده و مدیریت حج و زیارت در قبال اینگونه متقاضیان هیچگونه مسئولیتی نداشته و با افراد و شركتهای غیر مجاز كه اقدام به ثبت نام نمایند ، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت .

14- متقاضیان گرامی می توانند فقط برای خود و همراهان درجه اول (همسر ، فرزندان ،
پدر ، ماد ر، خواهر و برادر ) ثبت نام كنند و هر یك از منسوبین دیگر ایشان باید شخصاً جهت ثبت نام حضور یافته و با رعایت نوبت و شرایط لازم نامنویسی نمایند .

15- حضور متقاضیان محترم با توجه به شرایط ذكر شده هنگام ثبت نام ضروری است.

16- گروه بندی هتلهای محل استقرار زائرین در مكه مكرمه و مدینه منوره با استاندارد های رایج بین المللی منطبق نبوده و بر اساس امكانات موجود در كشور عربستان تنظیم
شده است .

17-مدت سفر بسته به زمان اعزام از مقصدمتناسب با گروه انتخابی و زمانبندی رفت وبرگشت از ایستگاه مربوطه 12 ساعت کاهش یا افزایش میتواند داشته باشد.

« مدیریت حج و زیارت استان مازندران »

  برچسب ها   ثبت نام ، مکه ، عمره ، مفرده ، اطلاعیه ، سازمان ، حج و زیارت ، استان ، مازندران ، تشرف ، استعانت ، از ، درگاه ، خداوند ، متعال ، به استحضار ، شهروندان ، ربیع الاول ، جمادی الثانی ، اعزام ، اولویت ، 280مشمولین ، پایگاه ، اینترنتی ، صدور ، ویزا ، مدینه ، منوره ، دفتر زیارتی بخشیان ، بخشیان ،
پدر
سلام حاجی،وقت بخیر، زیارت قبول، وسال نو مبارک
امیدوارم خوب وسلامت باشی.
خواستم جویای احول بشم
التماس دعا
حجت الله بخشیان فرح آبادی

سلام
ممنون
همچنین
محتاجیم به دعا
شما؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر